Nawigacja podwodna

Specjalizacja nurkowa > Podwodna nawigacja

Underwater Navigator

Cele kursu

Celem kursu jest podkreślenie znaczenia nawigacji podwodnej w nurkowaniu. Podczas zajęć nauczymy się określania odległości stosując miary, cykle kopnięć, czas. Nauczymy się nawigacji używając naturalnych punktów odniesienia. Nauczymy się korzystania z kompasów analogowych i cyfrowych. Nauczymy się używania wzorów nawigacyjnych pod wodą.

Sama nawigacja pod wodą jest kursem, który znaczeni podnosi komfort przebywania pod wodą ponieważ redukuje w znacznym stopniu strach i konfuzję. Nawet najbardziej trudne i niebezpieczne miejsca nie będą przeszkodą dla nas w wyborze miejsca nurkowania. Redukując strach, niepewność i utratę orientacji oszczędzamy tym samym nasze powietrze z butli, bo jeśli się nie denerwujemy to oddychamy spokojniej. Dlatego też poprawne nawigowanie zaoszczędza nam powietrze ponieważ nie musimy zbytnio szukać ani używać dróg okrężnych. Zamiast dezorientacji i stresu mamy spokojny oddech no i nie musimy wynurzać się na powierzchnię, aby zobaczyć w jakim punkcie jesteśmy.

Podczas kursu będziemy zwracać również uwagę na inne czynniki, które pomogą nam pod wodą w realizacji celu jakim jest powrót do miejsca startowego.

Doskonałe opanowanie podwodnej nawigacji zwiększy naszą przyjemność w nurkowaniu.

Jak długo trwa kurs?

Specjalizację tą można zrobić w przeciągu dwóch dni. Wymagane są 3 nurkowania zaliczeniowe na wodach otwartych.

Wymagania wstępne

Wymogiem przystąpienia do kursu jest posiadanie certyfikatu PADI Open Water Diver lub równoważny certyfikat innej organizacji nurkowej oraz ukończone 12 lat.

Zapisz się na kurs lub zadaj pytanie!