Side Mount

Specjalizacja nurkowa > Side Mount

Cele kursu

Celem kursu jest przygotowanie się do nurkowania w konfiguracji Side Mount w zakresie uprawnień, które dotychczas posiada nurek. Zapoznanie się z nowym sprzętem, w tym likwidacja butli na plecach, czyli Back Mount, a przypinanie butli po bokach ciała, czyli Side Mount.

Umiejętność nurkowania w konfiguracji Side Mount to początek przed wzięciem udziału w kursach jaskiniowych. Ta konfiguracja pozwala na nurkowanie w mniej dostępnych miejscach takich jak wraki, szczeliny, jaskinie, groty, gdzie do tej pory nie byliśmy w stanie się przecisnąć ze względu na butlę na plecach. Konfiguracja Side Mount umożliwia nam bardziej opływową sylwetkę, łatwiejszy dostęp do sprzętu, większą uniwersalność oraz zwiększony zapas powietrza.

Tak jak dotychczas, w konfiguracji Side Mount istnieją specjalistyczne procedury, które należy stosować przed nurkowaniem. Wszystko ubieramy w odpowiedniej kolejności i sprawdzamy dokładnie przed zanurzeniem.

Jak długo trwa kurs?

Kurs składa się z 2 zajęć na wodach basenowych lub na wodach basenopodobnych oraz z 3 nurkowań na wodach otwartych.

Wymagania wstępne

Do przystąpienia do kursu wymagane jest posiadanie certyfikatu PADI Open Water Diver lub równorzędnego certyfikatu innego organizacji nurkowej.

Zapisz się na kurs lub zadaj pytanie!