Specjalizacja nurkowa > Nurkowanie w suchym skafandrze
Cele kursu
Rozwijanie praktycznej wiedzy na temat suchych skafandrów zwiększenie umiejętności nurkowych i doświadczenia, planowanie oraz wykonywanie nurkowań z wykorzystaniem suchego skafandra. Podczas tego kursu w sposób jednoznaczny zapoznasz się z różnymi materiałami z jakich wykonywane są i były skafandry suche.
Opowiemy sobie o wadach i zaletach suchego skafandra, w jaki sposób dokonywać wyboru skafandra, jaka jest jego budowa, gdzie występują zawory i do czego służą. Będziemy uczyć się jak dobierać dodatki do skafandrów. W momencie wejścia do wody, zabawa w nurkowanie zaczyna się od początku, ponieważ zamiast wody to powietrze ogrzewa nasz organizm, a środkiem kontroli pływalności staje się skafander a nie BCD, czyli Wasza kamizelka wypornościowo-ratunkowa.
Podczas kursu omawiane będą sposoby konserwacji skafandrów, ich napraw oraz jak sobie poradzić w sytuacjach awaryjnych.
Jak długo trwa kurs?
Kurs składa się z jednych zajęć na basenie lub wodach basenopodobnych oraz z dwóch nurkowań na wodach otwartych. Teoretycznie można ten kurs przeprowadzić w ciągu jednego dnia, ale zalecane jest wygospodarowanie większej ilości czasu, ponieważ normy zaliczeniowe ćwiczeń nie są najłatwiejsze.
Wymagania wstępne
Do przystąpienia do kursu wymagane jest posiadanie certyfikatu PADI Open Water Diver lub równorzędnego certyfikatu innej organizacji.